Často kladené dotazy (FAQ)

Pro koho je svatba v zahraničí?

Svatba v zahraničí je to pravé, když chcete mít romantickou svatbu na jedinečném místě – jako svatbu na pláži, u moře nebo na světoznámém místě – a zároveň nechcete řešit stovky hostů nebo starosti se svatbou vůbec.

Místo pro svatbu by mělo odrážet vaši výjimečnost a kouzlo toho, co máte rádi. Vyberte si z naší nabídky pro svatbu na pláži v exotice a Středomoří a dopřejte sobě i svým blízkým krásné zážitky na celý život.

Svatba v zahraničí může být přesně taková, jakou byste chtěli mít. Děsíte se toho, že budete muset pozvat sto hostů? Prožijte v klidu svou svatbu ve stylu „jen my dva“ na pláži v exotice a k tomu svatební cestu s benefity pro novomanžele.

Přejete si mít na svatbě i své blízké? Pak si vyberte svatbu ve Středomoří. Na svatbu v Itálii, Chorvatsku a případně i svatbu v Řecku můžete pozvat i babičku, vždyť je to blízko! Pohodlně sem dojedete autem a hosté často svatbu spojí se svou dovolenou u moře.

Dopřejte si svatbu v zahraničí v pohodě a bez stresu. Vy si to zasloužíte.

Co zahrnuje svatební balíček?

Každé z nabízených míst pro svatební obřad v zahraničí má svůj individuální svatební balíček. Balíčky jsou základní a vztahují se na služby spojené se svatebním obřadem. Obsah každého balíčku je detailně popsán u každého z míst pro svatbu. Ke každému základnímu balíčku si můžete dle svých požadavků přikoupit extra služby. Tyto extra služby si také případně můžete přikoupit později, po objednávce místa a termínu.

Svatba v exoticesvatba v Řecku je spojená se zájezdem, který si u nás vyberete. Svatba v Chorvatsku a na pevninské Itálii není zájezdem podmíněna, ale můžeme vám ho pomoci zařídit.

Je svatba v zahraničí právně platná?

Svatba v zahraničí je právně platná, ale ne ve všech zemích. Pro české a slovenské občany je to ve Středmoří Itálie, ŘeckoChorvatsko. V exotice jsou to pak oblíbené destinace, jako je Mauricius, Seychely, Dominikánská republika, Bali, Srí Lanka apod. Např. na Maledivách však svatby právně platné pro cizince nejsou a konají se jako symbolické.

Legalizace sňatku v zahraničí je náročný proces, jehož podmínky a pravidla se neustále mění. My se ale na svatby v zahraničí dlouhodobě specializujeme (již od roku 2008), nestále si prověřujeme aktuální postupy a vždy dohlížíme na to, aby svatby našich zákazníků byly uznány úřady v České a Slovenské republice.

Svatební místa označená symbolem „civilní obřad“ nebo „církevní obřad“ jsou určena pro právně platné svatební obřady. Pro právně platný obřad musí snoubenci dodat osobní dokumenty, které se liší dle země, kde se svatba koná, rodinného stavu snoubenců a jejich státní příslušnosti. Přesný postup k legalitám vám vždy sdělíme.

Některé svatební balíčky již mají v základní ceně překlady dokumentů pro svobodné snoubence, týká se to zejména svatby v Chorvatsku (čeští a slovenští snoubenci) a svatby v Řecku (čeští snoubenci).

Jaké dokumenty jsou třeba pro právně platnou svatbu v zahraničí?

Pro právně platnou svatbu v zahraničí musí snoubenci dodat osobní dokumenty, které se liší dle rodinného stavu snoubenců, jejich státní příslušnosti a země, kde se svatba koná.

Pro civilní svatbu v zahraničí je obvykle třeba rodný list, vysvědčení o právní způsobilosti/potvrzení od notáře a v případě rozvodu či vdovství je třeba dodat pro svatbu také rozsudek o rozvodu či úmrtní list zesnulého manžela.

V případě církevní svatby v zahraničí je navíc třeba, aby alespoň jeden ze snoubenců byl pokřtěn, měl první svaté přijímání a biřmování a aby v případě rozvodu předchozí svatba nebyla církevní.

Pro právně platnou svatbu je třeba také respektovat lhůty místních úřadů, které se liší. Přesný postup vám vždy sdělíme dle vámi vybrané destinace a vaší osobní situace.

Mluví někdo na místě česky?

Pro vaši svatbu v zahraničí je vám vždy k dispozici osobní koordinátor. Svatební koordinátor buď hovoří česky/slovensky nebo je u obřadu přítomen také tlumočník. Nemusíte tak mít obavy z jazykové bariéry. Pokud hovoříte dobře anglicky, nemusíte tlumočníka využít. Podmínkou je, aby snoubenci vždy rozuměli tomu, co oddávající při obřadu sděluje.

S jakým předstihem je třeba svatbu plánovat?

Svatbu v zahraničí je třeba plánovat minimálně 3 měsíce předem. Svatba není totéž jako zájezd, který si koupíte last minute týden před odletem! Svatba má svá pravidla a termíny, které určují místní úřady.

Je třeba počítat s tím, že velmi žádaná místa pro svatbu a oblíbené termíny, jako je třeba 7.7., 8.8. atd., se rezervují někdy až rok předem. Oblíbené jsou také letní víkendy.

Kromě toho si musíte pro právně platný svatební obřad v zahraničí vyžádat na českých úřadech dokumenty, což může být na počkání, ale také to může trvat i několik týdnů (záleží na úřadech). Na místním úřadě v zahraničí pak vaše dokumenty musí být dodány nejpozději 4-8 týdnů před vaší svatbou, dle destinace. Proto není možné vydat se na svatbu jako last minute.

Je možné mít svatbu v zahraničí jen ve dvou? Zajistíte nám svědky?

Ano, svatbu v zahraničí můžete mít jen ve dvou. Pokud nemáte své svědky, zajistíme je pro vás. Pokud si sami svědky zvolíte až na místě (např. známé z hotelu během dovolené), nezapomeňte, že vám musí poskytnout své osobní údaje, které budete potřebovat, aby vám úřady v České/Slovenské republice sňatek uznaly jako platný. Pokud máte svědky od nás, potřebné údaje vám poskytneme.

Jak postupovat při výběru a objednávce svatebního obřadu?

Své místo pro svatbu v zahraničí se svatebním balíčkem si u nás vybíráte a koupíte on-line, v pohodlí vašeho domova!

Nejdříve si vyberte místo svatebního obřadu se svatebním balíčkem, případně také extra službami (ty si můžete doobjednat také později). Poté vyplňte poptávkový formulář s rezervací termínu, který vám vyhovuje.

Na základě vaší poptávky a rezervace termínu se s vámi spojí váš osobní svatební konzultant, který s vámi prodiskutuje vaše požadavky a prověří vám aktuální dostupnost svatebního termínu ve vámi vybraném místě obřadu.

Prověřený dostupný termín vám následně můžeme nezávazně držet (max. však týden, dle destinace). Pro potvrzení a objednávku svatby je třeba vyplnit smlouvu (opět z pohodlí vašeho domova, zašlete nám ji emailem) a uhradit zálohu bankovním převodem. Doplatek je nejpozději měsíc před vaším odletem (může se lišit dle vámi vybrané destinace).

Váš osobní svatební konzultant je vám stále k dispozici, provede vás nákupem, přípravou a realizací vaší svatby v zahraničí podle vašich přání.

Jak si vybrat termín pro svatební obřad?

Jakmile si vyberte místo pro svou svatbu v zahraničí, vyplňte prosím poptávkový formulář s rezervací termínu, který vám vyhovuje.

Následně se s vámi spojí váš osobní svatební konzultant, který vám prověří dostupnost vámi vybraného termínu. Prověřený dostupný svatební termín je pro vás následně nezávazně rezervován (max. na týden, dle destinace). Pro jeho objednání je třeba podepsat smlouvu a uhradit zálohu, což můžete provést z pohodlí domova, protože smlouvy řešíme emailem a platby přehledně bankovním převodem.

Pokud vám vyprší nezávazná rezervace termínu (bez potvrzení objednávky), může se stát, že termín si objedná někdo jiný.

Musím kvůli podpisu smlouvy a platbě přijít někam na vaši pobočku?

Není třeba, svou svatbu v zahraničí si vybíráte a objednáváte on-line, v pohodlí vašeho domova!

Smlouvu pro vaši svatbu v zahraničí spolu řešíme emailem (zašlete nám jako scan či čitelnou fotku, třeba na mobil), platby bankovním převodem. Vše je tak přehledné a rychlé a nemusíte nikam chodit.

Váš osobní svatební konzultant je vám k dispozici na emailu a telefonu od nákupu přes přípravy až po realizaci vaší svatby v zahraničí, včetně pokynů, jak postupovat s dokumenty po návratu domů.

Kolik dní před svatbou v zahraničí je třeba být na místě?

Při plánování pobytu a svatby v zahraničí prosím počítejte s tím, že pro právně platnou svatbu je obvykle třeba být na místě cca 2-3 pracovní dny před svatebním obřadem. Každá destinace pro svatbu má trochu jiný postup, konkrétní harmonogram a instrukce vám vždy individuálně upřesníme podle vámi vybraného místa pro svatbu.

Co když jeden ze snoubenců není občanem České republiky?

Právně platné svatby v zahraničí zajišťujeme standardně pro české a slovenské občany. Pokud jste případně jiného občanství, pak vám vždy prověříme postup pro svatbu. Vždy je třeba dodržovat postup, který stanovuje vaše rodná země, kde jste občanem/občankou, ve vztahu se zemí, kde se svatba koná.  Proto i čeští a slovenští občané mohou mít často zcela jiný postup. Přesné pokyny vám sdělíme dle vámi vybraného místa pro svatbu v zahraničí.

Mám vybrané místo pro obřad, ale nevyhovuje mi nabídka extra služeb. Mohu si vybrat jiné?

Svatební balíček obvykle zahrnuje základní služby potřebné pro svatební obřad na vybraném místě. Balíčky se liší dle místa svatby. K základnímu svatebnímu balíčku si můžete přikoupit další extra služby podle vašich požadavků.

Váš svatební konzultant s vámi probere vaše představy a připraví pro vás nabídku. Extra svatební služby si můžete vybrat také později, není třeba vše rozhodnout ihned při objednávce svatby.

Zajišťujete také dopravu na svatbu a pobyt na místě?

Ubytování a doprava nejsou zahrnuty v ceně svatebních balíčků. Svatby v exoticesvatby v Řecku jsou spojené se zájezdem, který si u nás vyberete. Svatby v Chorvatsku a pevninské Itálii nejsou zájezdem podmíněny, můžete sem také pohodlně dojet autem. Pokud potřebujete v Itálii a Chorvatsku s ubytováním pomoci, rádi vám poradíme.

Nabízíme také svatby v exotice s benefity pro novomanžele, např. na Mauriciu, Maledivách, Seychelách, v Dominikánské republice nebo Srí LanceBali. Největší slevy pro novomanžele jsou na Mauriciu, kde nabízíme až 100% slevu pro nevěstu na pobyt. Ve Středomoří zatím nejsou benefity pro novomanžele tak časté, ale i zde už rok od roku rozšiřujeme naši nabídku s benefity a slevami, např. slevu 5% pro nevěstu i ženicha na svatební cestu na Kanárských ostrovech.

Svatbu v zahraničí včetně cestovních a dalších služeb tak můžete pohodlně vyřídit na jednom místě s naším svatebním a cestovním agentem, který vám rád poradí a pomůže.

Nabízíte svatební šaty a prstýnky?

Pro svatbu v zahraničí doporučujeme svatební šaty vybrat před cestou a vzít s sebou, protože na místě v destinaci může být výběr omezený. Pro svatbu na pláži doporučujeme lehké šaty, ve kterých se budete cítit dobře, i když je teplo. Ženichové nemusí mít nutně obleky, vždy ale doporučujeme kalhoty a košili (např. z bavlny či lnu).

Mnoho svatebních salonů v Čechách a na Slovensku je na svatby v zahraničí již připraveno a svatební šaty půjčují běžně na týden i delší dobu. Šaty si tak s předstihem vyzkoušíte a připravíte, neriskujete, že pak na místě nebude dostupná vaše velikost nebo šaty, které se vám líbí.

Snubní prstýnky pro svatbu v zahraničí doporučujeme stejně jako šaty vybrat před odjezdem. Máte tak čas vybrat své prstýnky, včetně správné velikosti.

Jaký je postup po svatbě v zahraničí?

Po svatbě v zahraničí je vám vydán zahraniční oddací list/sobášný list. Ten vám buď předáme ještě na místě, nebo zašleme poštou na vaši adresu.

Zahraniční oddací/sobášný list je třeba nechat soudně přeložit do češtiny/slovenštiny (některé svatební balíčky již mají tuto službu v ceně, informujte se u nás).

Zahraniční oddací list, sešitý s překladem, poté odevzdáte na úřadě v České republice/na Slovensku. Pozor, oddací list se již nevrací, pokud si jej chcete nechat na památku, udělejte si pro sebe kopii. Následně je vám vydán český oddací list/slovenský sobášný list, přibližně do 3-4 týdnů. Přesný postup vám sdělíme dle vámi vybraného místa pro svatbu v zahraničí.

Inspirujte se našimi zákazníky

již od roku 2008

Reference Kalifornie, USA
Reference Řecko, Santorini
Reference Řecko, Zakynthos, Cameo
Reference Řecko, Peloponés
Reference Řecko, Zakynthos, Cameo
Reference Řecko, Zakynthos
Reference Řecko, Santorini
Reference Mauricus
Reference Řecko, Zakynthos
Reference Bali
Reference Řecko, Rhodos
Reference Srí Lanka
Reference Havaj, Maui
Reference Chorvatsko, Istrie
Reference Havaj, Maui
Reference Karibik, BVI, jachta
Reference Florida, Key West
Reference Chorvatsko, Istrie
Reference Chorvatsko, Dalmácie
Reference Chorvatsko, Dalmácie
Reference Chorvatsko, Dalmácie
Reference Itálie, Řím
Reference Chorvatsko, jachta
Reference Itálie, Řím
Reference Itálie, Benátky
Reference Mauricius
Reference Itálie, Lago di Garda
Reference Itálie, Lago di Garda
Reference Maledivy
Reference Maledivy
Reference Itálie, Verona
Reference Chorvatsko, Trogir
Reference Řecko, Santorini
Reference Chorvatsko, Šibenik
Reference Dominikánská republika
Reference Itálie, Toskánsko
Reference Itálie, Bibione
Reference Mauricius
Reference Chorvatsko, Dalmácie
Reference Chorvatsko, Trogir
Reference Chorvatsko, Trogir
Reference Itálie, Benátky
Reference Itálie, Bibione
Reference Itálie, Řím
Reference Itálie, Řím
Reference Mauricius
Reference Řecko, Zakynthos, Cameo
Reference Řecko, Thassos
Reference Řecko, Thassos
Reference Řecko, Thassos
Reference Řecko, Zakynthos
previous arrow
next arrow